Nowość TANITA MC 980 MA

NAJNOWSZY PRODUKT TANITA MC 980 MA

waga-analizator-tkanka-tłuszczowa-BMI-masa-ciala-tanita-mc980-MA


MC980 TANITA:


Analizator tkanki tłuszczowej Tanita MC 980 MA to nie tylko urządzenie lecz alternatywny system monitorujący stan naszego zdrowia. Oparty jest o wbudowany komputer z systemem operacyjnym Windows XP Professional + Service Pack 3.
Procesor jaki jest zainstalowany to Intel Atom N270 1.66 GHz i pamięć 512 MB typu DDR2. Zintegrowany Windows XP zapewnia maksymalna elastyczność.
Po raz pierwszy w historii analizatorów tkanki tłuszczowej i mięśniowej w urządzeniu pomiarowym zaimplementowano cały system operacyjny Windows XP Professional co pozwala na zarządzanie i przetwarzanie danych pomiarowych w czasie rzeczywistym i składowanie ich w pamięci urządzenia bez konieczności używania zewnętrznego komputera.
Ładowanie danych , archiwizowanie, przesyłanie, drukowanie odbywa się za pomocą systemu Windows. Urządzenie posiada 2 porty USB, port LAN, wyjście Audio, oraz kolorowy dotykowy wyświetlacz TFT 10.4" o rozdzielczości 1024x768 pikseli Wbudowane oprogramowanie pozwala na wybór z pośród 14 wersji językowych w tym oczywiście polskiej w sposób intuicyjny pozwalając na administrowaniem pomiarami w sposób prosty
i bezstresowy. Duży, czytelny i wyraźny interaktywny ekran dotykowy, wyświetla komunikaty prowadzące użytkownika przez cały proces pomiaru. Może on zarejestrować swój profil by wykonywać pomiary komponentów ciała w przyszłości. BIA jest wystarczająco dokładny.


Pełna analiza danych pomiarowych

W nowym modelu MC 980 TANITA wprowadziła najnowsze światowe osiągnięcia z dziadziny badań nad bioimpedancją elektryczną. Zaawansowana technologia używająca 6 najważniejszych częstotliwości pozwala na wykonanie pełnego pomiaru komponentów masy ciała w czasie mniejszym niż 30 sekund dla całego ciała wraz z poszczególnymi segmentami. waga-analizator-tkanka-tłuszczowa-BMI-masa-ciala-tanita-mc980-MA Ultra niska platforma jest tak wytrzymała i zaprojektowana by bez najmniejszych problemów mogły się mierzyć na wadze TANITA MC 980 najciężsi pacjenci i osoby ważące nawet 300 kg !!! Gdy pomiar zostaje zakończony użytkownik ma możliwość łatwego przeglądania wyników pomiaru i wszelkich informacji. Kluczowe wyniki pomiarów są bardzo dokładnie objaśnione za pomocą funkcji HELP objaśniającej bardziej złożone zagadnienie związane z analizą komponentów masy ciała.

Zarejestrowany użytkownik ma bezpośredni dostęp do swoich poprzednich pomiarów

Jeśli użytkownik zarejestrował się w systemie i posiada już swój profil wszystkie jego pomiary kiedykolwiek je wykona będą przechowywane w pamięci urządzenia. waga-analizator-tkanka-tłuszczowa-BMI-masa-ciała-tanita-mc980-MA Cała historia i każdy pomiar mogą być pokazane by sprawdzić porównać dane historyczne w celu kontrolowania postępów utraty tkanki tłuszczowej lub przyrostu tkanki mięśniowej. Wykresy i graficzna prezentacja danych pozwala na bardzo obrazowy pogląd jak nasze ciało reaguje na program który wdrażamy, leczniczy , sportowy, czy też rehabilitacyjny. TANITA

TANITA MC 980 - Szczegółowy Arkusz Wyników.

Dokładny arkusz z wynikami pomiaru wykonanego na TANITA MC 980 MA może być drukowany na dowolnej drukarce działającej w środowisku Windows XP w celu omówienia ze specjalistą ,trenerem osobistym, lekarzem,dietetykiem, rehabilitantem. Drukarka jest podłączana bezpośrednio do analizatora MC 988 MA.
Wygoda i możliwość zarządzania bazą danych. Nowy analizator TANITA MC 980 w łatwy sposób pozwala na pełna analizę i zaawansowaną obróbkę statystyczną. Ma to ogromne znaczenie przy projektach badawczych, naukowych, pomiarach dużych grup pacjentów. Dane mogę być przekopiowane do dowolnego komputera za pomocą złącza USB.
Zwarta konstrukcja i łatwość przenoszenia. Konstrukcja analizatora TANITA MC 980 jest modularna co sprawia, iż przestawienie jej w inne miejsce jest niezwykle proste i nie wymaga dużej siły. waga-analizator-tkanka-tłuszczowa-BMI-masa-ciala-tanita-mc980-MA Dzięki nowatorskim niespotykanym nigdzie w świecie rozwiązaniom charakterystycznym dla japońskich inżynierów waga TANITA MC 980 może zostać złożona w 5 minut bez używania specjalnych urządzeń i narzędzi. Wbudowane rolki jezdne pozwalają na przestawianie wagi bez wysiłku w dowolne miejsce. TANITATANITA MC 980 Zestawienie danych technicznych i specyfikacja:<
Klasy Dokładności MDD: CLASSIIa
NAVI: CLASS III
Zasilanie 230 V AC(50/60)
Zakres pądu 0.3A
Mierzone wartościSposób pomiaru8 elektrod analiza segmentowa BIA
Częstotliwości pomiaru1kHz/5kHz/50kHz/250kHz/500kHz/1000kHz
Prąd pomiarowy90 μA lub mniej
Elektrodystal nierdzewna
Pomiar Segmentowykorpus/prawa ręka/lewa ręka/prawa noga/lewa noga
Zakres pomiaru75 - 1,500 Ω ze skala co 0.1
Dokładność przy pierwszej kalibracji±0.2 kg
Wyświetlacz 10.4" 1024x768 TFT kolorowy panel dotykowy
Interfejs USB A-typ złacze (USB host) x 3
USB B-typ złacze (Device) x 1
LAN złacze x 1
Audio standard jack ( Mic-in, Line-out)
Warunki pomiaruZakres temp. pracy5-36 C
Zakres wilgotności30-80%
Waga urządzenia 33kg
Wymiary urządzeniaPlatforma450x490x65mm
Kolumna1240 mm
System operacyjny Microsoft Windows XP Proffesional Service Pack 3
Procesor Intel Atom N270 1.66 GHz
Pamięć 512 MB DDR2
SSD Compact Flash Typ1 4GB
DANE WEJŚCIOWEFunkacja Tary0 - 10 kg z podziałką co 0.1kg
IdentyfikatorMax 16 zanaków
Nazwa użytkowanikaMax 16 zanaków
Data urodzeniaPo 1900r. od 5 do 99 lat
Płećkobieta, mężczyzna
Wzrost90.0 cm - 249,9 cm skala co 0,1 cm
Docelowa tkanka tłuszczowa %:4-55% sakla 1%
HasłoMax. 10 cyfrCałkowita analiza komponentów ciała człowieka składa się
z ilościowych informacji mówiących jaka jest tkanka tłuszczowa, ilość wody w organizmie oraz jaka jest masa mięśni.
Masa mięśni oraz zachowanie jej na jak najwyższym poziomie w trakcie procesu odchudzania jest jednym z ważniejszych wyzwań jakie powinna podjąć osoba chcąca stracić wagę. Znaczną poprawę dokładności obliczania wskaźnika Basal Metabolic Rate, japońska firma TANITA w przeciwieństwie do większości firm produkujących tanie analizatory i wagi, uzyskała biorąc w procesie pomiaru pod uwagę nie tylko wiek, płeć,wagę, wzrost ale opatentowane formuły Tanita uwzględniły dodatkowo masę tkanki beztłuszczowej co zapewnia wyższy stopień dokładności oszacowania wskaźnika BMR w porównaniu
z poprzednimi algorytmami obliczającymi tego typu wskaźniki.Nowością na skalę światową jest zastosowanie do pomiaru za pomocą MC 980 MA 6 różnych częstotliwości.

TANITA MC 980 MA Specyfikacja danych pomiarowych

Odczyt parametrów pomiarowych dla całego ciała zawiera:

 • Całkowita zawartość wody w kg
 • Całkowita zawartość wody w organizmie w %
 • Masa tkanki tłuszczowej w procentach % dokładność 0.1%
 • Masa tkanki tłuszczowej w kilogramach kg
 • Masa tkanki mięśniowej w kilogramach kg
 • Masa tkanki beztłuszczowej FFM w kg
 • Indeks masy ciała
 • Masa kości w kilogramach kg
 • Physique rating (niezależne od spadku wagi, różnice w proporcji tkanki tłuszczowej i masy mięśni)
 • Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
 • BMR - Wskaźnik podstawowej przemiany materii kcal
 • Całkowita zawartość wody TBW w kg skala co 0.1kg
 • Całkowita zawartość wody TBW w % skala co 0.1%
 • Woda wewnątrz komórkowa ECW w kg skala co 0.1 kg
 • Woda zewnątrzkomórkowa ICW w kg skala co 0.1 kg
 • Wskaźnik wody wew.kom. do zewn.kom. ECW/TBW w % skala co 0.1%
 • Wykres stosunku wody wew.kom do zewn.kom ECW/TBW

 • Odczyt parametrów pomiarowych dla poszczególnych segmentów ciała zawiera:

 • Masa mięśni - skala co 0.1 kg
 • Wskaźnik masy mięśni w segmentach ciała w skali od -4 do +4 skala co 1
 • Tkanka tłuszczowa w % skala co 0.1%
 • Tkanka tłuszczowa w kg skala co 0.1 kg
 • Wskaźnik tkanki tłuszczowej w segmentach ciała od -4 do +4 skala co 1
 • Oszacowanie równowagi rozłożenia masy mięśni

Każdy profesjonalny analizator tłuszczu mięśni wody i kości TANITA w tym najnowszy produkt MC 980 MA posiada atest i potwierdzenie do klinicznego zastosowania. Posiada również certyfikat 93/42 EEC ( unijna norma dla urz±dzeń medycznych). Dystrybutor TANTA w Polsce firma Medkonsulting